Květen 2016

Umezawa Marina | short romance only

30. května 2016 v 20:53 recenze | manga

OUBOU OOKAMI TO AKAZUKIN
4/10
HATSUKOI WAZURAI5/10
KIMI NO AI DE MOTENASHITE5/10

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Příliš neholduji romantickým mangám, hlavně těm, které se uskromnily na jednu kapitolu. Ale i ty mají své výhody: většinou jsou krátké (ty delší mají víc do sebe) a naprosto nenáročné (jak pro čtenáře, tak autory). Je zavedeno několik starých šablon, které se neustále obnovují a autoři si poté sami vyberou jakým směrem se ubírat.


Anglicky: Violent Wolf and Little Red Riding Hood
Příběh a kresba: Umezawa Marina
Počet kapitol: 1 (2013)
Žánr: romance, shoujo
Hodnocení na MAL: 6.91
Mé hodnocení: 4/10

Bakemono no ko

22. května 2016 v 15:33 | film |  recenze | anime
Česky: Kluk ve světě příšer
Režisér: Mamoru Hosoda (+ scénář)
Film: 119 min [2015]
Žánr: fantasy, dobrodružný, supernaturální
Hodnocení na MAL: 8.57
Mé hodnocení: 7/10


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Update | Joker Game

14. května 2016 v 23:52 | # 0.1
Rozhodla jsem se, že update (alespoň tady tenhle), pojmu jako neobjektivně citově zabarvený první dojem a hned ten následující. Asi to bude dlouhé, protože mám k tomu hodně co říct, hlavně k hlavním deseti charakterům. Ale vezměme to od začátku.

Anime začalo vycházet 5. dubna, v tu dobu jsem se tak trochu začala vracet k anime a vybrala jsem si z nově vycházející jarní sezóny tři anime - Bungou Stray Dogs, Sousei no Onmyouji a Joker Game. K Stray Dogs [přečteno do 13. ch.] a Twin Star Exorcist [přečteno do 29. ch.] jsem četla mangu a tak jsem si řekla, proč ne? Pro ty, kteří četli mangu, obě anime nedoporučuji, byla jsem zklamaná a skončila jsem u třetí epizody u obou anime (později jim ještě dám šanci).

S Joker Game to bylo veselejší. Upoutal mě plakát, výtah taky nebyl nejhorší a komentáře pod animem typu "Masterpiece jarní sezóny?", no řekněme, že mě okolnosti dohnaly k sledování. Dost dobře si uvědomuji, jak jsem z prvních dvou epizod byla nadšená - i když začátek s upozorněním, že příběh je opravdu, ale opravdu fikcí mě uváděl trochu do rozpaků.


První dvě epizody ve mně opravdu zanechaly dojem "mistrovského díla". Měly spád a nečekanou zápletku. Zajímavé zasazení do období před vypuknutím Druhé světové války (fikce, nesnažte se v tom hledat nic jiného) a představení děsivých charakterů s tím, že jediný náš hlavní hrdina nebyl zasvěcený do pravého světa špionáže.

Sakuma zastává pozici typicky zastaralého japonského muže, který se velmi blíží ideální představě samuraje - aneb sebevražda je mnohdy to nejlepší. Ale mrtvý špion je neúčelný, zbytečný a špatný špion. Sakumovi to postupně taky dochází… Přichází do D Agency a stává se tak spolupracovníkem osmi hrozných monster, které si Japonská vláda nechala vycvičit a potom je snad ze strachu odstrčila. Řekněme, že Sakuma je pro ně dobrým rozptýlením. Bylo až děsivé, jak si s ním hráli, všechno byla hra

Animace i soundtrack je skvělý. Líbilo se mi zpracování op i ed. Volba dabérů je v mnoha případech více než dobrá! Přesto prvotní dojem byl 9/10 - mohli diváka trochu víc vtáhnout do vyšetřování. Chtělo se celkově víc věnovat tomu velkolepě nasvícenému vyšetřování.

Something short and unimportant

14. května 2016 v 22:50 | sorry not sorry |  blog
Vítám vás všechny na mém blogu.

Chtěla bych odstartovat něco, přesněji tento článek, jako nový začátek (to neznamená, že bude lepší, je jen nový). Zrušením blogu jsem uskutečnila jen určitou verzi restartu - byly vymazány všechny staré články, obrázky, ankety, rubriky, zkrátka celý obsah. Ti, kteří si chtějí přečíst mé staré články, si dozajista svou cestu najdou, ale taky si myslím, že nikdo takový tady nebyl (ahaha).

Využila jsem své zkušenosti se svými předešlými blogy a s vědomím, že jméno blogu (odkaz URL) bude zachován, jsem si před pár dny nechala poslat email o zrušení mé dosavadní stránky. Až dneska večer mě něco pošťouchlo a já klikla na odkaz pro smazání - neměla jsem v té době nic připraveného (z nových rubrik, rozdělení, vzkazníků a podobně), takže zatím rozcestníky zůstávají stejné. Třeba na tom zapracuji později.

Kdyby snad někdo z mých drahých čtenářů kontroloval blog během smazané hodiny, omlouvám se za možný heartache popřípadě disappointment.

Starý blog Mokuren, který na internetu strašil rok a půl, je tedy od základu změněn. Nechám na Vašem posouzení, jestli k lepšímu. [Pravděpodobně na tom blog bude podobně jako předtím, ale tentokrát se budu snažit články vydávat alespoň jednou týdně, držte mi palce. Dalším pozměněním bude omezení osobních záležitostí (maximálně update do záhlaví, kdybych si zlomila ruce a nemohla psát) a více těch anime a mang.]


Děkuji za přečtení, budu ráda za komentář!

menu

14. května 2016 v 22:48 | rozcestník |  blog
animemanga
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

profil

14. května 2016 v 22:48 | 14 | 5 | 2016 |  admin

they are saying "nice", but that's not true it's true

female | 5,7 ft | freckles | 17 | taurus


Špatně předstírám, že jsem flegmatik - jsem rohatá a nic mi už nepomůže. Prokrastinace je na mém denním pořádku, včetně spánkového deficitu a bezvýsledné snahy o změnu. Něco se holt nezmění, jako větší produktivita po setmění. Prý jsem nerd, bez té chytré části, pro ujištění - anime rulez taking over me.

Od malička mám ráda sporty všeho druhu, více jsem se věnovala jen dvěma - házené a volejbalu, kterému se věnuji doteď. S hudbou se setkávám jen přes sluchátka. Z jazyků mě více méně poznamenala jen angličtina a díky hluboce zakořeněným matematickým kořenům mi to myslí. Nic však světoborného, jsem průměrný student, a jsem za to ráda.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

vzkazy

14. května 2016 v 22:48 | let's chat! |  blog

Pokud máte něco na srdci a nesouvisí to s články na stránce, tak prosím, abyste to psali právě sem do vzkazů - právě k tomu byl tento článek vytvořen.
Spamové komentáře jinde na stránce budou smazány!

x


Promazáváno.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------