Update | Joker Game

14. května 2016 v 23:52 | # 0.1
Rozhodla jsem se, že update (alespoň tady tenhle), pojmu jako neobjektivně citově zabarvený první dojem a hned ten následující. Asi to bude dlouhé, protože mám k tomu hodně co říct, hlavně k hlavním deseti charakterům. Ale vezměme to od začátku.

Anime začalo vycházet 5. dubna, v tu dobu jsem se tak trochu začala vracet k anime a vybrala jsem si z nově vycházející jarní sezóny tři anime - Bungou Stray Dogs, Sousei no Onmyouji a Joker Game. K Stray Dogs [přečteno do 13. ch.] a Twin Star Exorcist [přečteno do 29. ch.] jsem četla mangu a tak jsem si řekla, proč ne? Pro ty, kteří četli mangu, obě anime nedoporučuji, byla jsem zklamaná a skončila jsem u třetí epizody u obou anime (později jim ještě dám šanci).

S Joker Game to bylo veselejší. Upoutal mě plakát, výtah taky nebyl nejhorší a komentáře pod animem typu "Masterpiece jarní sezóny?", no řekněme, že mě okolnosti dohnaly k sledování. Dost dobře si uvědomuji, jak jsem z prvních dvou epizod byla nadšená - i když začátek s upozorněním, že příběh je opravdu, ale opravdu fikcí mě uváděl trochu do rozpaků.


První dvě epizody ve mně opravdu zanechaly dojem "mistrovského díla". Měly spád a nečekanou zápletku. Zajímavé zasazení do období před vypuknutím Druhé světové války (fikce, nesnažte se v tom hledat nic jiného) a představení děsivých charakterů s tím, že jediný náš hlavní hrdina nebyl zasvěcený do pravého světa špionáže.

Sakuma zastává pozici typicky zastaralého japonského muže, který se velmi blíží ideální představě samuraje - aneb sebevražda je mnohdy to nejlepší. Ale mrtvý špion je neúčelný, zbytečný a špatný špion. Sakumovi to postupně taky dochází… Přichází do D Agency a stává se tak spolupracovníkem osmi hrozných monster, které si Japonská vláda nechala vycvičit a potom je snad ze strachu odstrčila. Řekněme, že Sakuma je pro ně dobrým rozptýlením. Bylo až děsivé, jak si s ním hráli, všechno byla hra

Animace i soundtrack je skvělý. Líbilo se mi zpracování op i ed. Volba dabérů je v mnoha případech více než dobrá! Přesto prvotní dojem byl 9/10 - mohli diváka trochu víc vtáhnout do vyšetřování. Chtělo se celkově víc věnovat tomu velkolepě nasvícenému vyšetřování.


Sakuma and suicide just for you~


Nemůžu se vymlouvat na to, že jsme nebyli varováni. | s p o i l e r

Yuuki: "When these men leave here, they'll be scattered all over the world, where they'll have to make themselves invisible. Ten years, twenty years, maybe even longer. Their job will be to move to a foreign land, assimilate and make themselves invisible in order to gather intelligence on that nation and report back to Japan. Can you even imagine what their lives will be like? The only thing that awaits you all is black, empty solitude."

When these men leave here, they'll be scattered all over the world, where they'll have to make themselves invisible.

…these men leave here, they'll be scattered all over the world…


Kámen úrazu přišel po druhé epizodě. Kdy jsme odcestovali do Francie s ehm… Hatanem? Strašně se mi líbí, jak je nám v prvních dvou epizodách představili s určitým účesem a barvou vlasů, výrazem v tváři (okay, ten mají všichni stejný) a potom je nám tam střelí s jiným účesem, jiným výrazem a v jiných šatech - máš oči, barvu vlasů a výšku. Prosím, CO?! Pro mě nadlidský výkon. Zlatá generace zázraků, kde každý člen měl svou barvu duhy.

Design na chvíli stranou, vraťme se k hlavnímu hrdinovi. Ze začátku nám byli představeni jako skupina, D Agency (jediný, kdo tak trochu vyčníval byl Miyoshi), potom byl zvlášť představen Sakuma a šéf D Agency, Yuuki. A mně osobně se to zdálo dostatečné - osm hrozných, jeden, který se od nich bude učit a nejtajemnější z nich je šéf. Ideální. Development by mohl být ucházející - nějaké flashbacky k významnějším z té osmičky, jako k třeba k Miyoshimu, ugh…

ALE deset hlavních charakterů na 12 dílů? Nejsem vědma, ano, to opravdu nejsem, ale když se nám během 3 epizody představil Hatano, čtvrtá epizoda patřila Kaminagovi a pátá Tazakimu - vezměme fakt, že narcis Miyoshi se ještě nepředstavil a Hatano, Kaminaga a Tazaki nejsou zvláště podstatní. Tak to bude v každé následující epizodě zpracován někdo z dalších? A potom další. A další..? Jasně, tohle jsou jen dojmy... ugh... I forgot:

VŠECHNO TOHLE JSOU JEN SPEKULACE.
[Don't kill me later, thanks.]

Teď mohu pokračovat s čistým svědomím. Potom jsem si opening projela ještě několikrát a s pomocí gifů na tumblr jsem došla k názoru, který asi nezměním. Tohle anime si to namířilo do pekel a to mělo tak slibný začátek.Například tenhle gif:

Hatano - Amari - Sakuma - Yuuki - Miyoshi (??) - Kaminaga - Fukumoto (?!)
I always was a good girl, please, that's their names, right?


To jako znamená, že jen tady tihle dostanou svou epizodu a potom se vrátíme k řešení hlavní zápletky? Wait. Jak mi potom vysvětlíte pokračování openingu?? Jsem jednoduše zmatená a mé detektivní skilly jsou pod bodem mrazu.

Potom je tu takový ten shit (bez prominutí) s Miyoshim a upevnění jeho pozice předního jerk(a). Počešťování anglických slov mi dneska nějak jde. Never mind.


A nakonec TOHLE. A s tímhle jsem definitivně umřela. Kaminaga skáče přes zeď. Jitsuji se dívá do Aleluja a pokud si někdo z přítomných neudělal plastiku, tak nakládačku rozdává Miyoshi (pokud jde moc poznat, jak je mi tenhle narcis protivný, tak se omlouvám - NAH)


Takže Jitsuji se vrací do hry. What a fail relief. WAIT!! Kde je Odagiri? To ho jako jen tak odstrčí? Nope… na jeho hlas čekám! Musí tam mít aspoň nějaký dialog! Musí!!


Jak vidíte, tak Joker Game překypuje postavami. Onehdy vyšla pátá epizoda a my známe jen pět z nich (Sakuma, Yuuki, Kaminaga, Hatano a Tazaki - Jerka Miyoshiho nepočítám, protože cítím, že ten dostane místa více než dost a to má Hiro-san tak krásné předešlé role…). Upřímně by mě ani nevadilo, kdyby si to anime namířilo na 50 epizod, s radostí bych to sledovala, těšila bych se na epizody speciálně pro jednotlivé hlavní hrdiny, mohlo by to být fakt dobré anime. Ale není. Dvanáct epizod pro takový materiál je příliš málo a tím klesá kvalita anime převratným tempem. Třeba mě anime ještě dokáže překvapit… ale moc tomu nevěřím.

Hvězdné obsazení jen pro Vás:

Snažím se dohnat nedostatky v neznalosti dabérů, kteří mluví jednotlivé mnou oblíbené mužské charaktery (i ženské, ovšem, ahaha) a není lepší způsob než i vám tímhle obohatit život. Anglické charakteristiky jsou převzaté z MAL, poznámky jsou ode mne.

Při kliknutí na obrázky - otevřou se v novém okně ve své původní velikosti.

Miyoshi | The Narcis

Everyone before him faces his sarcastic manner. He is a narcissist who looks others down from above. He does a lot of exaggerated poses and takes on a pompous attitude. He and Kaminaga both partitioned to be spies.

Voice Actor | Shimono Hiro
Např.:
Akatsuki no Yona - Zeno
Diamond no Ace - Kawakami Norifumi
Karneval - Nai

Kaminaga | The Actor

He may be seen to be a mischievous playboy who is easily flattered at first glance, but he is also very prideful and makes sure to absolutely accomplish everything he vowed to do. Like Miyoshi he also volunteered to be a spy.

Voice Actor | Kimura Ryouhei
Např.:
Kuroko no Basuke - Kise Ryouta
Magi - Judar
Nanatsu no Taizai - Howzer

Hatano | The Smallest

The smallest member of D Agency. Amiable, but prideful; has a impertinent personality. Agile, a master of martial arts.

Voice Actor | Kaji Yuki
Např.:
Haikyuu!! - Konzume Kenma
Magi - Saluja Alibaba
Noragami - Yukine

This guy is killing me… how can I choose three characters from his repertory?!??!!!

Jitsui | The Yandere

Frank personality. Has an androgynous body and he carries himself in a soft demeanor, but during a fight he reveals a sadistic, ruthless side of him.

Voice Actor | Fukuyama Jun
Např.:
Kuroshitsuji - Sutcliff Grell
Noragami - Kazuma
Vampire Knight - Aidou Hanabusa (lol, not sorry)

Tazaki | The Player

Gentle around people, a young man who holds himself in in an intellectual atmosphere. He's always very calm so he's always mistaken to be older than his actual age. When he's deep in thought, he has a habit of unconsciously performing magic tricks with whatever object is in his hand.

Voice Actor | Sakurai Takahiro
Např.:
D. Gray-man - Kanda Yuu
Magi - Ja'far
Owari no Seraph - Bathory Ferid

Amari | The Playboy

The eldest, along with Kaminaga, of the group. He is very sociable, caring; is seen like an older brother to the spies. He is free spirited and isn't particular with the minor details. Is used to handling women.

Voice Actor | Morikawa Toshiyuki
Např.:
Bleach - Kurosaki Isshin
D.Gray-man - Mikk Tyki
Sengoku Basara - Katakura Kojuurou

Fukumoto | The Keeper

The tallest of all the D Agency members. Slightly absentminded and airheaded. As he is a man of few words who rarely shows his feelings, he seems to get along with the quiet Odagiri quite well. He loves cooking so he serves the other spies his dishes.

Voice Actor | Nakai Kazuya
Např.:
Gintama - Hijikata Toushirou
One Piece - Roronoa Zoro
Sengoku Basara - Date Masamune

Odagiri | The Stranger

A unique member of the D Agency who held the position of second lieutenant from the army cadet school till military academy. Taciturn, rarely laughs. As his origins are different than the others, he always keeps to himself as if hiding something and holds his distance to the other spies.

Voice Actor | Hosoya Yoshimasa
Např.:
Diamond no Ace - Yuuki Tetsuya
Haikyuu!! - Azumane Asahi
Magi - Masrur (well… the silent one too)

via Joker Game #1 #2

Jak vidíte, tak anime Joker Game mě silně zasáhlo a už se nemůžu dočkat té recenze, co k němu napíšu. I když si jeho sledování užívám, tak jsem si vědoma některých chyb, tak doufám, že recenze bude potom čitelná. We'll see :'D Jinak pro velkou spolupráci s MAL jsem tady zapomněla dát odkaz, tak tímhle jsem to napravila. Spousta keců a nikoho to nezajímá, should choose better topic next time.
See ya~

Jaká anime Vás zaujala na jarní sezóně?

Máte svého oblíbence?

Potkali jste se s Joker Games? Jaký zanechalo dojem?

Děkuji za přečtení!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 15. května 2016 v 18:44 | Reagovat

Ahh, nemůžu uvěřit, že k Sakuraiovi jako jinou dabérskou roli nedala Miyukiho z DNA. :D (*•̀ᴗ•́*)و ̑̑

Jinak s tvými dojmy ale do posledního musím souhlasit. První díl byl skvělý a druhý tomu dovršil a trochu napravil reputaci Sakumovi, který je evidentně chytřejší, než vypadá. :D Bylo by skvělé, kdyby anime mělo více dílů, protože jakmile se nám děj začíná motat okolo každé postavy jednotlivě, naprosto jsem ztratila možnost, je od sebe rozeznat (i když to tvůj update zase trochu napravil :D THANK YOU!).

I když jsou mi známý dabéři, za ty první dva díly jsem absolutně nepostřehla, že tam třeba byl Sakurai-san, ale alespoň mi neušel Kaji Yuuki. ٩(♡ε♡ )۶ Navíc jsem trochu doufala, že se děj bude aspoň částečně točit okolo celé skupiny špiónů, ale zatím to moc nevypadá, že bychom se toho za dobu anime měli dočkat.

Skvělé dojmy a sama se těším na celou recenzi a i jak tvůrci anime zakončí! (•̀o•́)ง

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 20. května 2016 v 16:39 | Reagovat

Mě to anime naprosto dostává, tedy, že mě strašně baví a nejen proto, že se tam objevují mí oblíbení seiyuu-Seki Tomozaku a Takahiro Sakurai. Což Seki Tomozaku mě fakt dostával, protože Sakum vypadá trochu i jako Kógami z anime Psycho-pass, kterého taky namluvil S. T. XD
Hrozně se mi líbí opening.
Námět je takový neotřelý a ještě lépe- zatím je to fakt dobré. Líbí se mi že se tam nevyskytují ženské charaktery v hlavní roli, nemůžu si pomoct, ale má to díky tomu něco neobvyklého do sebe.

3 Mizu Mizu | 22. května 2016 v 15:29 | Reagovat

[1]: Scars~

Omlouvám se, hold jsem si jej mezi všemi těmi rolemi nevšimla a ani jsem si to neuvědomila XD (Gosh… senpai’s gonna kill me or just pounch me? Ouch!) Joo… jak tam tak seděl a chtěl spáchat tu sebevraždu: *Ahaha… nope tady bude ještě nějaký zvrat, že? Že….? Ha! Já to říkala!!* :‘D Ale už pozoruji pokrok!! Po sedmé kapitole je začínám rozeznávat, jsem na sebe hrdá! (A taky jsem si změnila rozlišení, takže vidím, že v tom úvodu mají půlku obličeje všichni… well done Mizu!)

Omg… vůbec nedávám, jak je můžete po poslechu rozlišit… jako některé taky zvládám, ale sakra těch je asi jen pět?! :DDD Nope… sedmá kapitola teď byla o Amarim, fakt mě mrzí ten počet epizod!! :‘( Děkuji za komentář!! Na konec jsme zvědavé obě… protože tak do desáté ep. pojede představování a až potom se možná dočkáme nějaké hlavnější zápletky… další možností je, že do konce pojede představování a já tím umřu.

[2]: naoki-keiko~

Tomu rozumím :D Opening má velmi chytlavou hudbu, ale ending se mi se svým zpracováním líbí trochu víc, jak je pojat, ehm, "graficky"(?) :D Jestli se můžu zeptat, jaký máš názor na to přeskakování z jedné postavy na druhou? ^^ Děkuji za komentář :)

4 Aya Aya | Web | 2. června 2016 v 20:07 | Reagovat

"TOHLE VŠECHNO JSOU JEN SPEKULACE" "Jsem jednoduše zmatená a mé detektivní skilly jsou pod bodem mrazu" :DDDDDDDDDD KRÁSNÉ DOJMY, I LOVE THIS :DDD

Musím souhlasit, jak říkáš, 12 epizod je pro tento příběh dost málo a celkovou kvalitu to rapidně snižuje, nicméně... Ze začátku nového dílu mám smíšené pocity, které jsou postupujícím tempem čím dál více intenzivní...  A PAK JE TAM VŽDY TEN FUCKED UP PLOT TWIST A JÁ SE ZAČNU SMÁT, JAK JE TOTO ANIME BOŽÍ A TRASHY ZÁROVEŇ? :DDDD SEND HELP :DDDD Z počátku mě dost štvalo to strašně nepotřebné opakování "such important" scén, ale nakonec se to zlepšilo, nebo jen jen pro mě až moc obtížné sledovat a soustředit se na děj a hlavně IT'S WORK OF FICTION, DON'T FORGET. XDDD Je tam moc jmen, moc obličejů, moc starých a unsympathisch chlapů, málo těchto trash hrdinů (is it just me, or they really lack attention thouhg everyone has their own ep? XDD) I LIKE MIYOSHI BECAUSE HE LOOKS LIKE A PROFFESIONAL TRASH :DDDDDD 👌👌👌

*fuck teď se mi ten koment skoro smazal znovunačtením stránky, ale naštěstí to dobře dopadlo*

Hey, Joker Game se mi líbí, ale zároveň mě strašně štve. Pořád si myslím, že má dobrý potenciál, i když jsem byla po prvních dojmech přesvědčená, že to stejně nakonec spadne... Zpracování je přece jen zajímavé, jen ne uspokojivé. Je mi líto, že tito dudes nemají větší společnou interakci (kromě těch post credits pětisekundových scén po endingu, well that's what I call playing dirty). Pořád mám pocit, že se to ale nedá úplně zhodnotit, než uvidím všech 12 dílů, pořád čekám nějaký twist. :DD A asi se znova kouknu na první díl s představením postav (this is not about Miyoshi, ok). Postavy se mi mimo jiné tak jako tak líbí (i charakterově, this is so surprising, lol:DDD) , ale je toho málo MÁLO KURVA MÁLO :DDD Ani nevím, jak se jmenují, občas mám i výpadek dabérů (my confusion with Sakurai and Kimura Ryouhei, I deserve a super punch). Achjo. :DD Nejvíc se mi asi líbil ten díl s Tazakim a Kaminagou (a pak ten s uncomfy závěrem s Amarim). ALE TEN POSLEDNÍ (DVOU)DÍL OMFG !!!!! Ten Jitsui!!!!!! I was like "FTW DUDE I HAVE SEEN YOU SOMEWHERE ALREADY----!!!!!" and "HEY HEY HEY THIS SMELLS LIKE SOMETHING IS HAPPENING" and then

the conclusion

whoa. I am seriously losing my shit there. :D

Nebýt tohoto článku, ani bych to neřekla, ale mám z Joker Game asi fakt dost. :'D Těším se na tvoji rev!

Jinak co se jara týče, můžeš kouknout na MAL, co sleduji (a pak jsem i tvořila update XD). Nejvíc se mi pořád líbí Kiznaiver. :3

OMG TEĎ JSEM ZJISTILA, ŽE SE TEN KOMENT NAKONEC ODESLAL? SMAŽ TO ▲

5 Mizu Mizu | 5. června 2016 v 17:24 | Reagovat

[4]: Aya~

OMG…. Já myslela, že jsem ho už smazala, teď jsem chtěla odpovědět a tvůj druhý koment tu furt strašil :‘D se mnou je to fakt marné.. ale tak už by to snad mělo být v pořádku!

Lol.. jak jsem to začala číst, tak mě popadlo nutkání „měla bych se na to podívat.. joo… podívám se na to hned..“ nope, nestíhám a nestačím, takže zatím s tebou o tom nebudu moc spekulovat, ale u recenze nebo později třeba na tvém blogu se ozvu!! :D Já vím, že jsou to výmysly.. ale prostě je to tam jak pěst na oko, prostě „vypadá to reálně, ale reálné to není“ (you don’t have to say that…) NOPE!! Jmény je to prostě přeplácané a já u každé epizody ze začátku umírám, než se dovtípím, který z nich je náš hlavní hrdina XDD I HATE MIYOSHI… and not in tsundere way :DD but maybe it’s gonna change…….. maybe…

Mám naprosto stejné pocity, první dojmy totiž alespoň pro mě byly něco ve smyslu „tohle anime má našlápnuto na masterpiece“ a teď teda rozhodně ne.. ta společná interakce mi vadí nejvíc, protože to nám bylo nastíněno v prvních dvou dílech a teď jakoby po tom všem slehla zem. Určitě musíme počkat na všech 12 dílů!!! Něco přijde… určitě!! (Stop with Miyoshi already! :DDD). Ten díl s Kaminagou byl úžasný! Kazaki byl tak nějak celkem málo badass, ale taky se mi ta epizoda líbila… Hatano taky nebyl špatný!

SHIT…. Nope! Nope! Nope! STOP! Nemám na to čas! Prostě se na to teď nepůjdu dívat! :‘DDDD

SORRY SENPAI!! …………………………………….. já ten update úplně zazdila x((

děkuji za komentář ^///^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.